Rozhovor s profesionálnou vizážistkou a kozmetickou poradkyňou Petrou Lauro

Posted by Miss Liptov in Blog
lauro

Kedy si prvýkrát prišla do kontaktu s kozmetikou, s ktorou pracuješ? 

Pred niekoľkými rokmi.  Prvý krát som bola oslovená profesionálnou kozmetickou poradkyňou, ktorá mi testovala  pleť. Bolo to milé stretnutie, veľa nových informácií ale čo bolo najhlavnejšie  - našla riešenie na moje vrásky 😀 Bola som unesená z pocitu kozmetiky ale aj prístupom poradkyne (vizážistky) a samozrejme som sa stala spokojnou zákazníčkou.

Kedy prišiel ten impulz, že si sa rozhodla s kozmetikou pracovať? 

Keď som videla tváre žien, ktoré kozmetiku používali správne a pravidelne. Pochopila som, že máme v rukách produkt, ktorý naozaj funguje. Keď vidíte desiatky žien s krásnou pleťou v rôznom veku, s kozmetikou, ktorá má originálny spôsob predaja a  je cenovo dostupná -  nedá Vám to - len skúsiť ☺

Ako si spomínaš na svoje podnikateľské začiatky? Čím je podľa Teba táto kozmetika špeciálna? 

Každý začiatok má svoje prečo NIE. Ale ja som mala (a mám svoje PREČO ÁNO). Popri práci fotografky som sa naučila ličiť a kombinácia mojich profesií je pre mňa krásnou prácou. V každej práci a podnikaní je najťažšie vytrvať a veriť si.  Hlavne keď okolo seba vidíte ľudí uspešných a zabehnutých – niekedy pochybujete. Tak ako to bolo aj u mňa. Ale verila som, že keď som zmenila život sebe tak to dokážem len keď vytrvám a budem na sebe pracovať. Nepochybujem o tom, že pracujem s tým najlepším čo na našom trhu máme. Ak môžem jedným slovom (alebo vetou) napísať, čím je naša kozmetika špeciálna tak to bude „geniálnym zložením prípravkov, ktoré menia pleť ženám“

lauro7

Čo všetko ponúkaš? 

Profesionálne líčenie na každú príležitosť, fantastické produkty pre každú ženu, profesionálne pleťové poradenstvo a príležitosť práce kozmetickej poradkyne.

Aké klientky k tebe chodia?

Všetky dámy všetkých vekových kategórii. Najmladšia slečna mala 11 rokov ☺ Ale aj páni.

Je úžasné vidieť, že krása nie je len otázkou žien.

 Skúšaš novinky aj na sebe? 

Skúšam úplne všetko. Milujem ten pocit, keď mi prídu novinky a s úžasom otváram krabicu a testujem všetko na všetkých. 😀 Najdôležitejšia je vlastná skúsenosť a vlastný pocit na pleti, vtedy viem ženám ponuknúť nielen výborný produkt ale aj svoju osobnú skúsenosť.

Máš svoju obľúbenú vychytávku? 

Určite ☺ Milé dámy, majte krásnu a zdravú pleť lebo len nádherná pleť je základom nádherného líčenia. Doprajte si pocit krásy v každom veku.

Sleduješ rovnako trendy v móde? 

Sledujem trendy v líčení, páčia sa mi odvážne líčenia a šikovné „finty“ vizážistov. Ale aj tak vravím, že v jednoduchosti je krása...

Ako najradšej líčiš? 

Prirodzene. Milujem mať krásne upravenú pleť, rafinovane skryté nedokonalosti a podtrhnúť čo je na mne najkrajšie. Tak ako to učím aj svoje klientky: stačí málo a žena vie za 15 min vyzerať dokonalo, sviežo a nádherne. Stačí k tomu krásna pleť, správna fixácia pleti, jemné líčenie očí, upravené obočie, lícenka a jemný lesk na pery.

Na akú príležitosť? 

Líčim sa podľa potreby a podľa toho kam idem. Denné líčenie je jemné a „dievčenské“ a večerné líčenia sú vždy podľa nálady, fantázie a v kombinácii s oblečením. Nebojím sa farieb, doprajem si aj bláznivé farebné kombinácie.

lauro6

Líčiš aj sama seba, alebo sa radšej dávaš líčiť?

😀 najradšej sa líčim sama.  Poznáte to, keď idete od kaderníčky a predsa si šuchnete rukou po hlave aby účes bol taký ten „váš“. To by som zjavne urobila aj s líčením 😀

Každú ženu bez rozdielu veku zaujíma, v čom spočíva tajomstvo zdravej a krásnej pokožky. Prezradíš nám ho?

Sebaláska.  Žena sa musí mať v prvom rade rada a vtedy viem, že si dopraje to najlepšie. Myslím, že je to úplne jednoduché:  zdravý životný štýl, správne stravovacie návyky, pohyb a vnútorná spokojnosť vyžarujú aj navonok. Keď k tomu pridáme správnu starostlivosť o pleť, pár dekoratívnych produktov – je z toho dokonalý výsledok.

V dnešnej dobe je pomerne ťažké zorientovať sa v množstve kozmetických prípravkov. Podľa čoho sa treba pri výbere rozhodovať?

Určite nepodliehajte reklamám. Dobrý produkt si nevyžaduje masívnu reklamu. Dôležité je zloženie a obsah aktívnych látok a v konečnom dôsledku, ak Vám predáva niekto produkt na vrásky a sám má vrásky, asi nie je tým nejlepším príkladom. Odporúčam sa radiť vždy s prfesionálmi, čítať etikety o zložení a pokiaľ je možné najprv testovať na svojej pleti.

Jar je už tu , blíži as leto , ktoré z kozmetických výrobkov by si odporučila práve v tomto období používať ?

Chráňte si svoju pleť. Kvalitnými ochrannými prípravkami aj kvalitným make-upom alebo CC krémami, ktoré majú aj UV faktor. Doprajte si výživu vo forme masiek, rôznych sér, nezabúdajte na hydratáciu zvonku aj zvnútra. A rovnako sa treba starať nielen o tvár ale aj o telo ☺

Ďalšie príspevky