Miss Liptov 2017 - Michaela Balážová
Miss Liptov 2017 - Michaela Balážová

Miss Liptov 2017 je z Bobrovca

Facebook
Google+
Twitter
WhatsApp
Email

Uplynulú nedeľu sa skončila polročná, náročná púť príprav Miss Liptov 2017. Dvanásť finalistiek bežalo od mája tohto roku dlhú trať. 

Spomínané aktivity mali nakoniec možnosť vidieť aj samotní diváci počas nedeľného Galavečera v priestoroch Veľkej Dvorany v Ružomberku či už priamo na pódiu, alebo v pútavých video-zostrihoch. Na začiatku programu dievčatá predviedli svoje tanečné nadanie. Spolu s chlapcami z FS Liptov predviedli choreografiu, ktorú pripravil Igor Littva. Galavečerom sprevádzal moderátor Roman Juraško. Medzi hudobnými hosťami nechýbali klavirista Jozef Holly, saxofonistka Michaela Šipeková, speváčka Veronika Strapková – VeronikaS, pesničkár Jano Svetlan Majerčík a  etno speváčka Veronika Rabada, ktorá v závere predstavila aj klip v spolupráci s finalistkami Miss Liptov. Takmer všetci  návrhári, hudobníci, umelci, ktorí sa prezentovali na galavečeri pochádzajú z Liptova, čo len podčiarklo domáci patriotizmus a malo nádych pozitívnej inšpirácie. Do poroty zasadli známe aj menej známe mená: Milan Surový – organizátor, Jozef Metelka – hendikepovaný športovec, Petra Lauro – profesionálna vizážistka, Lujza Straková – Miss Slovensko 2015, Fabio Bortolíny – zakladateľ festivalu Viva ITALIA, Lýdia Eckhardt – módna návrhárka, Ivana Kuráňová – módna návrhárka a majiteľka značky Ferity  a Norbert Hrnčár – futbalový tréner klubu MFK Ružomberok A. 

Dvanástka dievčat sa predviedla v modeloch od uznávaných návrhárov ako Lýdia Eckhardt, Lenka Sršňová, Ivana Kuráňová, Martin Hrča a Mišena Juhász. Museli zdolať aj neľahkú disciplínu, v ktorej mali možnosť ukázať vedomosti o svojom regióne, prezentačné a vyjadrovacie schopnosti. Ťahali si otázky z klobúka. U niektorých zohrala svoje tréma, našli sa ale aj suverénne odpovede. Na záver nechýbala promenáda v plavkách. Publikum bolo veľmi živé, často reagovalo búrlivým potleskom. Atmosféfu  Galavečera veľmi príjemne podčiarkli aj hudobné podmazy počas programu a jednotlivých vstupov. 

,,Zatiaľ počúvame samé superlatíva, že to naozaj bola netradičná Miss v porovnaní od tuctových akcií, vďaka režisérovi Jankovi Kuráňovi z Ružomberka“ povedal organizátor Milan Surový.  

Odborná porota
Odborná porota
Víťazky Miss Liptov 2017 - 1 Vice Miss Liptov 2017 Zuzana Baníková / Miss Liptov 2017 Michaela Balážová / 2 Vice Miss Liptov 2017 Izabela Matúšová

Po pestrom programe plnom atraktívnych hostí a samotných finalistiek, už viac ako 500 divákov netrpezlivo čakalo na výsledky súťaže Miss Liptov 2017.

Odborná porota zvolila za Miss Liptov 2017 19-ročnú Michaelu Balážovú z Bobrovca. I. Vicemiss sa stala 18-ročná Zuzana Baníková z Ružomberka a II. Vicemiss 18-ročná Izabela Matúšova taktiež z Ružomberka. Korunky víťazkám odovzdala Miss Slovensko 2015 Lujza Straková. Módna návrhárka Lýdia Eckhardt vyhlásila tiež svoju, špeciálnu cenu. Jednej z finalistiek dala možnoťpredvádzať svoju módnu kolekciu na budúcoročných májových preliadkach. Vybrala si finalistku č.7 – Máriu Pieckovú z Ružomberka. Diváci si prostredníctvom sms-hlasovania zvolili za svoju Miss sympatia 19-ročnú Nikolu Kupkovú z Liptovského Mikuláša.  Rozhodnúť ste mohli aj o dvoch čiastkových Miss. Čitatelia My Liptovských novín označili za najsympatickejšiu finalistku č.8 –  22-ročnú Natáliu Horváthovú z Komjatnej a pre poslúcháčov rádia Liptov mala najpríjemnejší hlas 18-ročná Kármen Lehotská z Liptovskej Porúbky, ktorá získala titul Miss hlas Liptova.

Víťazka podľa slov organizátora vo finálovej dvanástke nemala byť. Neskôr zaujala pozíciu náhradníčky a po odstúpení jednej z finalistiek sa stala finalistkou. Nakoniec prvý ročník Michaela z Bobrovca absolutne vyhrala…

Miss Liptov 2017 - Michaela Balážová

Vzhľadom na dobré ohlasy a celkovú úspesnosť podujatia Miss Liptov 2017, organizátori majú chuť íst do ďalšieho ročníka. ,,Keďže sme vyhlásili prvý ročník, tak to musí mať svoju postupnosť. Každpoádne si chcem oddýchnuť aj keď je práve teraz ten najlepší čas osloviť sponzorov a partnerov.“ skonštatoval autor myšlienky súťaze pre rok 2017, Milan Surový.

Pre našich čitateľov regionálneho týždenníka sme pripravili krátke rozhovory tesne po výsledkoch súťaže s absolutnou Miss LIPTOV 2017 –  Michaelou Balážovou a ich Miss Sympatia MY Lipovské Noviny – Natáliou Horváthovou. 

Ako by si zhodnotila posledný polrok tvojho života v súvislosti so súťažou Miss Liptov 2017? (pozitíva aj negatíva)

 Posledný polrok mi priniesol nádherné zážitky, množstvo skúseností, nové priateľstvá, nielen s dievčatami, ale aj ľuďmi pracujúcimi na tomto projekte.  Vždy keď sme mali pocit, že nám dochádzajú sily, tak sme tu boli jeden pre druhého  a navzájom sme sa potiahli. Posilnila sa moja osobnosť. Zistila som, že vo mne prebýva dobrodružný duch, keď som si splnila svoj sen o lietaní v HurricaneFactory. Pozitívne hodnotím aj intenzívnu prípravu, nielen čo sa týka ranných tréningov v EasyGyme počas letných prázdnin, ale aj nácvik choreografií na obidvoch sústredeniach, vďaka čomu sme boli 100% pripravené na finálový galavečer. Negatívne nemôžem hodnotiť nič, aj ked to nebolo vždy jednoduché, tak to bolo nádherné a neopakovateľné. Všetky zážitky sa snažím prijímať pozitívne a mňa každá skúsenosť, či už dobrá alebo zlá (prinášajúca ponaučenie), posúva vpred. 

Čo považuješ za najväčší prínos pre teba po tejto súťaži? 

Táto súťaž mi dala mnoho, naučila som sa byť disciplinovanou, zodpovednou a práve tieto vlastnosti považujem za základ fungovania všetkých vzťahov a projektov.  Sama som sa stala svedkom toho, že životné pády nás naučia opäť vstávať a že zlyhanie je len šanca začať odznova. 

Si študentkou práva. Po výsledku súťaže je predpoklad, že prídu aj lukratívne modelingové a fotomodelingové ponuky, ak už neprišli. 🙂 Ak ťa oslovia s niečím naozaj zaujímavým, prerušili by si štúdium?

Krása nie je večná a donekonečna žiadanou byť nemusím, takže dúfam, že sa mi podarí skĺbiť všetky aktivity vyplývajúce z víťazstva so školou. V štúdiu by som chcela jednoznačne pokračovať a aj ho dokončiť, len si nie so istá či takou formou, akou som začala. . No ak by prišla nejaká ponuka, ktorá sa neodmieta, tak budem musieť svoj záväzok prehodnotiť… ?

Súťaž skončila, život ide ďalej…Čo čaká čerstvú Miss Liptov v najbližšom období? 

V najbližšom období určite zavítam do Rádia Liptov, absolvujem fotenie s Jarkom Dvorským, oslovili ma tiež ďalší fotografi, ktorí vraj majú námety na rôzne projekty, takže sa s nimi o tom porozprávam. Budem sa taktiež pripravovať na casting najdlhšie vysielanej prestížnej súťaže krásy MISS SR. Blíži sa december a s ním množstvo zápočtov, možno nejaké skúšky v predtermínoch, takže to obdobie bude naozaj náročné, ale veľmi sa na to teším a dúfam, že ho s podporou mojej rodiny a priateľov zvládnem. 

Čo by si odkázala čitateľom regionálneho týždenníka, možno aj k prichádzajúcemu vianočnému obdobiu a koncu roka 2017?

Buďme vďační za všetko,  čo sme mohli zažiť a verme,  že vo svete nie je nedostatok zázrakov. Vám, milí čitatelia prajem predovšetkým pokojné vianočné sviatky strávené v kruhu rodiny.  Pod stromčekom hľadajte najmä úprimnú a nezištnú lásku a v novom roku vám všetkým prajem,  aby ste s rozumom vnímali to, čo sa okolo nás deje, aby ste vedeli rozoznať správne od nesprávneho a podľa toho konať. Nebojte sa prekonávať hranice, objavujte krásu a lásku v sebe aj v druhých ľuďoch. Začnite si užívať život naplno so všetkým čo k tomu patrí a snažte sa každý deň aspoň na chvíľku zastaviť a poďakovať za všetko, čo máte  ? 

Miss Sympatia My Liptovské noviny 2017 - Natália Horváthová

Otázky pre Miss Sympatia týždenníka My Liptovské Noviny

Ako by si zhodnotila posledný polrok tvojho života v súvislosti so súťažou Miss Liptov 2017? (pozitíva aj negatíva)

19. mája 2017 začala nová etapa môjho života – bola som vybraná do finálovej 12ky Miss Liptov 2017. Úprimne, nečakala som to. Bola som šťastná, no zároveň plná obáv. Absolvovali sme toho veľa, zdieľali radosti a niekedy aj smútok, ale to k súťažiam patrí. Začiatok bol veľmi náročný, pretože som chodila do školy, neskôr práca a pribudla aj súťaž. Musela som sa veľa vecí zrieknuť, naučiť sa niečo nové, prekovávať strach. Najhoršie pre mňa bolo, postaviť sa pred kameru, pretože som veľmi hanblivá. Ak chceš niečo mať, musíš pre to niečo urobiť. Dnes už viem, že to stálo za to. Ďakujem organizátorom Miss Liptov za tento projekt. Momentálne som najšťastnejším človekom na tejto planéte.

Čo považuješ za najväčší prínos pre teba po tejto súťaži? 

Za najväčší prínos považujem odvahu, ktorú som počas súťaže nazbierala. Odvaha nie je len o adrenalíne, ale aj o možnosti riskovať a o viere, že to nakoniec zvládneme. Táto súťaž mi tiež dala veľa zaujímavých ľudí a veľa neopísateľných zážitkov.

Súťaž skončila, život ide ďalej…Čo čaká čerstvú Miss Sympatia My Liptovské Noviny v najbližšom období?

Niečo sa končí a niečo sa začína. Mne začína skúškové obdobie, takže mám čo robiť . Keďže som na Vš, kde okrem učenia navrhujem odevy a následne ich realizujem mám toho teraz až až. Mám veľa ambícií, každopádne chcem úspešne ukončiť štúdium a uvidíme čo život ďalej prinesie.

Čo by si odkázala čitateľom regionálneho týždenníka, možno aj k prichádzajúcemu vianočnému obdobiu a koncu roka 2017…

V prvom rade by som sa chcela všetkým úprimne a zo srdca poďakovať za veľkú podporu. Taktiež čitateľom regionálneho týždenníka MY LIPTOVSKÉ NOVINY za titul MISS SYMPATIA. Všetkých chcem povzbudiť, aby sa nebáli plniť si svoje sny, ale aby nezabúdali byť vďační, pretože vďačnosť a pokora sú správnymi predpokladmi pre spokojnú a vyrovnanú budúcnosť. 

Všetkým prajem krásne sviatky, prežité v kruhu svojich najbližších, bohatého Ježiška či už po tej materiálnej alebo duchovnej stránke…

Zdroj: My Liptovské Noviny

Foto: Miss Liptov

Facebook
Google+
Twitter
WhatsApp
Email