Návšteva Zdenky Kubányiovej a naša príprava na Liptov fest

Posted by Miss Liptov in Blog
DSC_9396

Spolu s našimi finalistkami prichádza na scénu aj móda. Pred dvoma týždňami sme mali osobné stretnutie s módnou návrhárkou Ivanou Kuráňovou z Ružomberka, ktorá sa venuje vytváraniu rôznych druhov oblečenia od šiat cez overaly až po kabáty. Počas horúcich letných dní sú neodmysliteľnou  súčasťou ženy práve šaty. Šaty dodávajú ženám pôvab, šarm, ženskosť a iskru. Nie darmo sa hovorí, že „šaty robia človeka“. Tohto kréda sa takisto drží aj úspešná módna návrhárka z Liptovského Mikuláša Zdenka Kubányiová s ktorou máme tú česť spolupracovať. 

Dnes sme sa vybrali na prvé meranie za Zdenkou do jej krajčírstva v Liptovskom Mikuláši kde navrhuje a šije poriadne zaujímavé kúsky oblečenie. Venuje sa najmä šitiu spoločenských, svadobných ale aj bežných šiat. Každú z finalistiek si poriadne premerala a svojim odborným okom dievčatám priradila šaty, ktoré by sa im mohli hodiť. Dievčatá si užívali ten príjemný pocit byť v rukách odborníka. Odprezentovanie týchto šiat si môžete prísť vychutnať na Liptov fest kde bude predstavenie našich finalistiek. 

Liptov je síce malý región ale môžeme sa pýšiť našimi šikovnými ľuďmi medzi ktorých patrí aj práve Zdenka. S módou podniká už od roku 1992 a stále ju to napĺňa až dodnes. Zdenka má za sebou mnoho módnych prehliadok, ktoré si organizuje a vymyslí úplne sama od návrhov až po prehliadku vrátane hudby, choreografie a výzdoby. Prvú prehliadku sa jej podarilo úspešne zorganizovať v roku 2009 s ktorými aj dodnes pokračuje. Nemôžem vynechať ani jeden veľmi dôležitý fakt  a to, že Zdenka má neskutočne veľké srdce. Veľmi rada robí ľudí  a svet krajším a šťastnejším. Tento rok to už bude tretí ročník čo organizuje benefičnú módnu prehliadku kde vyzbierané peniaze idú do dvoch rodín, ktoré to veľmi potrebujú, pretože majú buď postihnuté detičky alebo sú jednoducho v zlej finančnej situácii. Jej najväčším snom je aby móda a jej budúce prehliadky pomáhali aj naďalej ľuďom, ktorých to zahreje pri srdci. Módne návrhy tvorí podľa citov, hlasu srdca a fantázie. Nikdy sa nedržala módny trendov, pretože tie jej nikdy nediktovali ako má daný návrh vyzerať. Veľmi rada sa s návrhmi pohrá aby vytvorila nadčasový kúsok, ktorý bude moderný dlhé roky. Inšpiráciu čerpá väčšinou z okolia a keďže na Liptove máme nádhernú prírodu tak dokonca aj tá ju dokáže v daných návrhoch ovplyvniť. 

Tím Miss Liptov

Ďalšie príspevky

Leave a Reply