Do hry prichádza móda

Posted by Miss Liptov in Blog
DSC_5828

ferity-1A do hry prichádza móda.. a nie hocijaká. Krásna, ženská, luxusná..
Ružomberok je rodiskom mnohých významných osobností, ale o svete módy sa hovorí len v úzkych kruhoch zainteresovaných ľudí. S hrdosťou sa pýšime spoluprácou s úžasnou dizajnérkou, módnou návrhárkou a skvelým človekom Ivanou Kuráňovou, zakladateľkou módnej značky Ferity (2013), ktorá sa špecializuje na luxusnú dámsku módu.

Finalistky Miss Liptov mali možnosť absolvovať skúšku modelov na letnú sezónu 2018. Osobné stretnutie s dizajnérkou v nás zanechalo príjemné dojmy a očakávania z blížiaceho sa fotenia v týchto krásnych modeloch. Kvalitné materiály predurčujú spokojnosť tých, ktorí budú mať šťastie ich nosiť. Pred stretnutím sme mali rešpekt a modelov sme sa dotýkali len striedmo. Hodváb v rukách až tak často nedržíme, takže opatrnosti nie je nikdy dosť.. Až po Ivkinej výzve dievčatá nabrali odvahu a vyberali si z modelov, podľa vlastného uváženia. A bola to dobrá stratégia, Ivanka odborným okom hneď odhadla, ktoré dievča má aký vkus, ako kombinuje farby a aký štýl preferuje. Zážitok to bol veľký, dojmy z návštevy štúdia príjemné. Darmo, Liptov je síce malý, ale skrýva v sebe šikovných ľudí. Ivana je rodáčka z Ružomberka, ktorá po ukončení strednej priemyselnej školy na Slovensku odišla do Londýna, kde vyštudovala na London College of Fashion. Tu v rokoch 2004-2006 pôsobila, ako lektor v oblasti modelovania strihov a dizajnu. Štúdium kreatívneho modelovania strihov a neskoršia dlhodobá tvrdá práca najmä s britskými dizajnérmi, s ktorými spolupracuje doteraz, sa stali jej neoceniteľnou školou vo svete módy, ktorú pretavuje do svojej súčasnej práce. Počas pôsobenia v Londíne začala pracovať aj pre módnu spoločnosť Marchesa, kde jej náplňou bolo modelovanie strihov, draping na manekýne a šitie haute coture šiat, v ktorej ušila šaty aj pre osobnosti ako Scarlett Johansson, Claudie Schiffer, Penelope Cruz a mnoho ďalších hollywoodskych hviezd. Vo svojej kolekcii používa zaujímavé strihové riešenia založené na nesúmernosti geometrických tvarov a ľahké hodvábne materiály v rôznych farebných kombináciách. Kladie dôraz najmä na jednoduchosť a "nositeľnosť" modelov v každodennom živote, ktoré majú nechať zvýrazniť ženskú postavu.
Ako modelátorka originálnych strihov vytvárala kreatívne návrhy aj pre Jasmine di Milo (2004-2006), Alexandra McQueena (2010-2011), Juliana McDonalda (2011-2012),
V roku 2007 začala spolupracovať s módnou spoločnosťou Roksanda Ilincic, kde jej náplňou bolo takisto výtvaranie strihov,draping na manekýne a šitie haute coture šiat pre známe osobnosti ako Michelle Obama,Kate Middleton alebo Samantha Cameron. Blízka spolupráca s R.lincic na tvorbe kolekcií pokračuje dodnes. (zdroj: www.ferity.eu)
Tím Miss Liptov

Ďalšie príspevky